• Çağrı Merkezi : 0 553 959 29 92 |
    Whatsapp Destek : 0 553 959 29 92

Cezalar Açıklandı !

Cezalar Açıklandı ! 09.03.2020 16:24

8 Mart 2020 Tarihinde V For Gecekondu - Çağdaş Cumhuriyet Spor karşılaşmasında çıkan tartışma sonucunda Çağdaş Cumhuriyet Spor oyuncusu Hasan Aktaş rakibine fiili saldırı ve olumsuz sözler sarf ettiği için disiplin kuruluna sevk edilmişti.


                          
8.      Hakeme gözlemciye veya rakip oyuncuya fiili darp girişiminde başarılı olan oyuncu sırasıyla 
.        Hakeme ve gözlemciye yapmış olduğu hareket için ömür boyu ihraç ve TC Kanunlarının ilgili maddesi gereğince kurumumuz tarafından hakem ve gözlemcinin ortak ifadeleri eşliğinde dava edilir.
·         Rakip oyuncuya yapmış olduğu hareket için ömür boyu men ve TC Kanunlarının ilgili maddesi gereğince hakem ve gözlemcinin şahitliği, rakip oyuncunun isteği doğrultusunda dava edilir.
·         Eğer takımların seyircileri bu tip girişimlerde bulunursa yukarıda belirtilen bütün eylemler bütün takımın eylemi sayılacak olup takım ligden         ihraç edilecektir.                  

Karar:

Yukarıda belirtilen disiplin kuralı maddesine göre, Çağdaş Cumhuriyet Spor takımından Hasan Aktaş rakibine yapmış olduğu fiili saldırı ve olumsuz söylemlerden dolayı süresiz organizasyondan men edilmiştir.     


8 Mart 2020 Tarihinde oynanan V For Gecekondu - Çağdaş Cumhuriyet Spor takımlarının karşılaşmasında V For Gecekondu takımından Emre Bahçeci rakibine yapmış olduğu olumsuz söylemden dolayı disiplin kuruluna sevk edilmiştir.


5. Hakeme,gözlemciye veya rakip takım oyuncusuna hakaret, küfür ve onur kırıcı söylemlerin herhangi birisinde bulunan oyuncu 5 maç ceza alır. Bu tip hareketlerde olayın boyutuna göre disiplin yönetmeliği daha ağır ya da hafifletilmiş ceza verebilir.
      
       Karar:
       V For Gecekondu takımından Emre Bahçeci rakibine hakaret ettiği gerekçesiyle 5 (beş) maç organizasyondan men edilmiştir.
Yorumlar

  • Henüz herhangi bir yorum yapılmamış.

Yukarı